klasterlodzki.pl

Zastosowanie deszczówki w gospodarstwie

Wodę deszczową można pozyskiwać poprzez zbiorniki nadziemne i podziemne. W przypadku tych pierwszych jest łatwiej, gdyż wystarczy tzw. zbieracz umieszczony na rurze spustowej rynny, który odprowadza wodę do zbiornika. W drugim przypadku mamy do czynienia z całą instalacją, włącznie z filtrami, rozprowadzającą wodę.

Jednak należy pamiętać, że zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, zaoszczędzimy sporą ilość wody, którą można wykorzystać do różnych celów.

Zastosowanie deszczówki w gospodarstwie:

  • podlewanie roślin w ogrodzie,
  • prace porządkowe,
  • mycie samochodu,
  • pranie ubrań w pralce,
  • spłukiwanie toalet.

Woda opadowa doskonale nadaje się do nawadniania kwiatów, trawników, a także roślin uprawnych oraz drzew i krzewów owocowych. Woda ta jest dla roślin dużo zdrowsza. Jest bogata w składniki odżywcze.

Woda deszczowa jest miękka, pozwala to zatem zastosować mniejszą ilość proszku, co ma oczywiście wpływ na oszczędność. Podczas jej użytkowania nie wytrąca się osad z kamienia. Jest to bardzo istotne, gdyż podczas stosowania wody twardej osadza się on na grzałce, a skoro w przypadku wody deszczowej ten problem odpada, przedłuża to „życie” pralki i pozwala uniknąć kosztów naprawy urządzenia.

Sklep internetowy Deszczówka HYDROMIL w swojej ofercie ma m. in. podziemne i nadziemne zbiorniki na deszczówkę,w tym zbiorniki dekoracyjne, które będą zdobić ogród, akcesoria do zbiorników podziemnych, a także zbieracze i filtry wody deszczowej.


Hydromil
Ul. Jugosłowiańska 54H/18
60-149 Poznań
tel. +48 609-545-509

Zobacz także:

Solidne altany

Solidne altany

Dlaczego elewacje wentylowane pozwalają na utrzymanie właściwych parametrów ciepła?

Dlaczego elewacje wentylowane pozwalają na utrzymanie właściwych parametrów ciepła?

Szafy dopasowane do potrzeb

Szafy dopasowane do potrzeb

Tapetyonline.pl

Tapetyonline.pl

Tanie Okna - promocje i niskie ceny

Tanie Okna - promocje i niskie ceny