klasterlodzki.pl

Zastosowanie deszczówki w gospodarstwie

Wodę deszczową można pozyskiwać poprzez zbiorniki nadziemne i podziemne. W przypadku tych pierwszych jest łatwiej, gdyż wystarczy tzw. zbieracz umieszczony na rurze spustowej rynny, który odprowadza wodę do zbiornika. W drugim przypadku mamy do czynienia z całą instalacją, włącznie z filtrami, rozprowadzającą wodę.

Jednak należy pamiętać, że zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, zaoszczędzimy sporą ilość wody, którą można wykorzystać do różnych celów.

Zastosowanie deszczówki w gospodarstwie:

  • podlewanie roślin w ogrodzie,
  • prace porządkowe,
  • mycie samochodu,
  • pranie ubrań w pralce,
  • spłukiwanie toalet.

Woda opadowa doskonale nadaje się do nawadniania kwiatów, trawników, a także roślin uprawnych oraz drzew i krzewów owocowych. Woda ta jest dla roślin dużo zdrowsza. Jest bogata w składniki odżywcze.

Woda deszczowa jest miękka, pozwala to zatem zastosować mniejszą ilość proszku, co ma oczywiście wpływ na oszczędność. Podczas jej użytkowania nie wytrąca się osad z kamienia. Jest to bardzo istotne, gdyż podczas stosowania wody twardej osadza się on na grzałce, a skoro w przypadku wody deszczowej ten problem odpada, przedłuża to „życie” pralki i pozwala uniknąć kosztów naprawy urządzenia.

Sklep internetowy Deszczówka HYDROMIL w swojej ofercie ma m. in. podziemne i nadziemne zbiorniki na deszczówkę,w tym zbiorniki dekoracyjne, które będą zdobić ogród, akcesoria do zbiorników podziemnych, a także zbieracze i filtry wody deszczowej.


Hydromil
Ul. Jugosłowiańska 54H/18
60-149 Poznań
tel. +48 609-545-509

Zobacz także:

Deski tarasowe w Poznaniu

Deski tarasowe w Poznaniu

Rolety - ceny

Rolety - ceny

Najlepsze marmury z Poznania

Najlepsze marmury z Poznania

Płot ażurowy drewniany

Płot ażurowy drewniany

Biały certyfikat – prestiż czy wyzwanie?

Biały certyfikat – prestiż czy wyzwanie?